X
تبلیغات
قالب وبلاگ
حامیان جوان و دانشجوی دکتر محسن رضایی در استان البرز
نظر سنجی
به نظر شما بهترین گزینه احتمالی برای دوره یازدهم ریاست جمهوری چه کس میتواند باشد









به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره 148 شهید بخش دودانگه شهرستان ساری اظهار داشت: شهدا فرزند مخلص خمینی بزرگ بودند که با حضور به موقع در میدان‌های نبرد از کشور ایران اسلامی به خوبی حراست کردند.

وی با اشاره به رشادت‌های جانبازان در جنگ تحمیلی تصریح کرد: رشادت‌های جانبازان پس از جنگ تحمیلی هنوز ادامه دارد و با وجود 20 سال گذشتن از جنگ تحمیلی همچنان این بزرگواران درگیر جنگ هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به مشکلات که کشور ما در اوایل جنگ با آن مواجه بود، بیان داشت: کشور ما در یک سال اول جنگ به خاطر نداشتن امکانات و تجهیزات مناسب و نبود نیروی ورزیده با مشکلات زیادی مواجه بود.
* در یک سال اول جنگ رزمندگان ما چهار حمله بزرگ انجام دادند
وی ادامه داد: در یک سال اول هیچ یک از حمله‌هایی که بر ضد دشمن می‌شد منجر به آزادسازی بخش کوچکی از شهرهای کشور نمی‌شد.

رضایی در ادامه بیان داشت: در یک سال اول جنگ، رزمندگان ما چهار حمله بزرگ انجام دادند که در این چهار حمله حتی یک روستای کشور ما از دست دشمن بعثی آزاد نشد.

وی با اشاره به سپرده شدن امور سپاه به وی توسط امام(ره) بیان داشت: پس از در دست گرفتن فرماندهی سپاه ابتدا به شناسایی و وضعیت جنگ پرداختم و پس از بررسی امور جنگ چندین عملیات موفقیت‌آمیز برای آزادسازی کشور طراحی شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در ابتدای سال سوم، جنگ کشور ما به پیشرفتی از حضور در جبهه رسید که اقدام به علمیات عبور از مرزهای دشمن را طرح‌ریزی کرد.

وی بیان داشت: اجرای این نقشه نیاز به نیروی کارآمد و قوی داشت که بهترین گزینه مناسب برای پیشبرد این نقشه نیروی علویان در مازندران بود.

* مازندرانی‌ها در دوران جنگ وظیفه خود را به خوبی انجام دادند

رضایی ادامه داد: تیپ 25 کربلای مازندران بهترین گزینه برای حضور در قلب دشمن و اشغال خاک دشمن بود که پس از تبدیل این تیپ به لشکر، ماموریت‌هایی را لشکر 25 کربلای مازندران انجام داد که برای اولین‌بار در دوران جنگ تحمیلی رقم خورد.

وی با بیان اینکه مازندرانی‌ها در دوران جنگ وظیفه خود را به خوبی انجام دادند، بیان داشت: لشکر 25 کربلا به طور ویژه و در عملیات‌های متعدی ارادت خود را به انقلاب اسلامی ایران نشان داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: وجود شهدا افتخاری بزرگ برای ملت ما است.

وی یادآور شد: ملت ایران در جنگ تحمیلی یک‌پارچه در برابر دشمنان ایران اسلامی ایستادگی کردند.

* اگر شهدا نبودند 10 بحرین دیگر از ایران جدا می‌شد

رضایی به نقش ارزنده شهدا در جنگ تحمیلی اشاره کرد و بیان داشت: اگر شهدا نبودند 10 بحرین دیگری از ایران جدا می‌شد و به طور نمونه طی 200 سال گذشته با هر جنگی که در کشور اتفاق می‌افتاد بخشی از این مملکت از خاک ایران جدا می‌شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به گستردگی کشورمان در گذشته بیان داشت: ایران اسلامی دو برابر مرز فعلی ایالت و فدرال داشت و در این جنگ نیز دشمنان ایران تلاش کردند که تاریخ گذشته را در این کشور تکرار کنند.

رضایی ادامه داد: ایران اسلامی با رشادت شهدا حفظ شد و ما وظیفه داریم شهدا را تکریم کنیم.

وی تاکید کرد: مردم ایران تنها از بعد عاطفی، فرهنگی و معنوی مدیون شهدا نیستند بلکه اگر شهدا نبودند امنیت و آرامش فعلی نیز در کشور نبود.

* میزان پیشرفت اقتصادی ما به اندازه میزان پیروزی ما در جنگ تحمیلی نیست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور داوطلبانه جوانان از اقشار مختلف در جبهه بیان داشت: جوانان دیروز ما در جنگ مشکلات زیادی را متحمل شدند و با تمام تلاش جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران به اتمام رساندند.

وی با این سوال به صحبت‌های خود ادامه داد: چرا ما نمی‌توانیم بیکاری و گرانی را حل کنیم؟ چرا مشکلات اقتصادی و بحث تحریم‌ها خنثی نمی‌شود؟

فرمانده سپاه پاسداران در دوران جنگ با اشاره به فعالیت‌های مجلس و دولت در رفع مشکلات اقتصادی مردم بیان داشت: میزان پیشرفت اقتصادی ما به اندازه میزان پیروزی ما در جنگ تحمیلی نیست.

وی با اشاره به سد نیمه کاره منطقه دودانگه بیان داشت: دلیلی ندارد که برای ساخت سد میلیارد‌ها تومان پول خرج می‌شود و بعد از دو سال اعلام می‌کنند که این سد آبدهی ندارد.
* ریشه بسیاری از مشکلات ارتباطی به تحریم‌های اقتصادی وابسته نیست
رضایی یادآور شد: باید ریشه مشکلات موجود در کشور بررسی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نبود صنایع تبدیلی در منطقه دودانگه ساری بیان داشت: بسیاری از محصولات کشاورزی این منطقه به خاطر نبود صنایع تبدیلی از بین می‌رود.

وی اضافه کرد: ریشه بسیاری از مشکلات ارتباطی به تحریم‌های اقتصادی وابسته نیست.

رضایی به سوالات طرح شده بالا اینگونه پاسخ داد: اگر راه شهدا و رهبری را در جامعه ادامه دهیم نباید در کشور کوچک‌ترین مشکل اقتصادی داشته باشیم.

وی ادامه داد: راه اطاعت از رهبری را شهدا در دوران جنگ به ما آموختند و این راه در دوران جنگ انتخاب شد و ما موفق شدیم جنگ را به خوبی پیش ببریم.

* برای رفع مشکل کشاورز باید بازار گندم و برنج اصلاح شود

رضایی تاکید کرد: اگر موفقیت دولت‌مردان در حل مشکلات موجود کم است به خاطر این است که از راه شهدا فاصله گرفتند.

وی ادامه داد: وقتی بداخلاقی‌های سیاسی وجود دارد و مردم در پیشبرد اقتصادی در حاشیه هستند مشکلات کشور حل و فصل نمی‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دولتمردان می‌خواهند خودشان در فعالیت‌های اقتصادی حضور داشته باشند.

وی به موضوع افزایش قیمت گندم در کشور اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل کشاورز باید بازار گندم و برنج اصلاح شود.

رضایی با اشاره به حضور جوانان و رزمندگان در جنگ تحمیلی بیان داشت: همانطور که در دوران جنگ به مردم اعتماد کردیم در حال حاضر نیز نیاز داریم که به مردم در اجرای فعالیت‌های اقتصادی اعتماد کنیم.

وی تاکید کرد: راه شهدا اعتماد به مردم بود و برای عبور از موانع فعلی نیاز به اطاعت از ولی فقیه و حرکت در چهارچوب قانون اساسی داریم.
* مجلس باید قدرت سوال کردن از دولت را داشته باشد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجلس باید قدرت سوال کردن از دولت در مسائل مختلف اقتصادی سیاسی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه کشور در حال حاضر در شرایط ویژه و حساسی قرار دارد، بیان داشت: دشمن یک بار دیگر تصمیم گرفت رویای رودررویی با نظام را شروع کند و و با جلوگیری از فروش نفت و کاهش درآمد‌های ارزی به مقابله با کشور ما برخواست.

رضایی ادامه داد: دشمن تلاش دارد با استفاده از علم و فناوری کشور ما را به زانو درآورد و این یک رویایی بیش برای دشمن نخواهد بود.

وی صحنه رویایی ایران با دشمنان را مثل تشک کشتی ترسیم کرد و بیان داشت: دولت به نمایندگی از ملت ایران در روی این تشک حاضر شد و دولت باید بداند که روی تشک کشتی در برابر دشمن قرار گرفت که این تشک وابسته به مردم است و البته کسی که به نمایندگی از مردم در روی این تشک قرار می‌گیرد خیلی مهم است و برای پیروزی در این نبرد نیاز به حمایت همه‌جانبه از مردم دارد.

* در این رویارویی به مساوی و برابری با دشمن نیز قانع نیستیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: دو سال تحریم بر علیه ملت ما شروع شد و کشور ما در این دوره از تحریم‌ها که شبیه مسابقه کشتی است ما فعلا جلو هستیم و در این رویارویی به مساوی و برابری با دشمن نیز قانع نیستیم.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی نظام ما نیاز به پیوند و همبستگی دارد و ما به دنبال خاک کردن دشمن در این دوره از رویارویی هستیم.

رضایی ادامه داد: در دوره‌ قبلی که دشمن در برابر نظام ما قرار گرفت غیرمستقیم و با واسطه بود ولی در این دوره خود آمریکا در مسئله اقتصادی و فرهنگی روبروی کشور ما قرار گرفت.

وی با حساس خواندن شرایط فعلی کشور گفت: در رویارویی سوم با دشمن با همت و تلاش مردم و دولت‌مردان موفق می‌شویم که بر دشمن غلبه کنیم.

* در پشت سرگذاشتن تحریم‌ها نیاز به بهره‌گیری از راه شهدا داریم

وی ادامه داد: برای برون رفت از این مشکل نیاز به 8 تا 10 سال تلاش و کوشش داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این مرحله از تحریم‌ها با استفاده از علم و فناوری و بهره‌گیری از دانش افتصادی و همراهی مردم قابل رفع است.

وی بیان داشت: با رعایت این مولفه‌ها و پشت‌سر گذاشتن این دوره از تحریم‌ها دیگر صحبت از جنگ در منطقه بر ضد ایران نیز مطرح نمی‌شود.

رضایی گفت: در پشت سرگذاشتن تحریم‌ها نیاز به بهره‌گیری از راه شهدا داریم.

برچسب ها: شهدا،بحرين،ايران،جنگ،
تعداد بازدید : ۳۶۰
[ دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۱ ] [ ۲:۴۲ ] [ admin ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


دوستداران و حاميان دكتر محسن رضايي ، با عضويت در اين سايت ما را ياري فرماييد

آمار سایت
افراد آنلاین : ۱
بازديدهاي امروز : ۱
بازديدهاي ديروز : ۰
كل بازديدها : ۳۱۹۶۰
بازدید این هفته : ۳
بازدید این ماه : ۴
تعداد نظرات : ۲۸
تعداد كل مطالب : ۱۴۰
امکانات وب